Inverteriai. Didžiausi gamintojai 2020 metais.

Inverteriai-2020

Inverteris atlieka labai svarbią funkciją – verčia saulės modulių gaminamą tiesioginę srovę (DC) į kintamąją (AC), būtent pastaroji ir yra tiekiama ESO tinklų.

Drąsiai galime teikti, kad inverteris – tai sudėtingiausia ir dažniausiai gendanti saulės elektrinių dalis (statistiškai, per pirmus 10 metų, gedimų pasitaiko ~10% saulės elektrinių). Vyraujanti gedimų priežastis – sugedę inverteriai, tad ketinant įsirengti saulės elektrinę, didelį dėmesį reikėtų skirti srovės keitikliui, jo garantijoms ir techninio aptarnavimo sąlygoms nurodytoms sutartyse.

Taip pat, nuo inverterio priklauso, kokie bus jūsų šešėlių nuostoliai. Kuo pažangesnis inverteris, tuo geriau jis geba tvarkytis su šešėlių įtaka ir problemomis grandinėse.

Kokie gamintojai “stipriausi”?

Prieš apžvelgiant inverterių rinką norime išskirti Kiniją, t.y. pateikti duomenys atspindi pasaulinius inverterių pardavimus 2019 metais neskaičiuojant Kinijos rinkos.

Didžiausi srovės keitiklių gamintojai yra: SMA, Huawei, ABB, SolarEdge Technologies, Sungrow, Sineng, TBEA SunOasis. Lietuvoje žinomi ir Solis, Kostal, Kaco keitikliai, Tigo Energy modulių valdikliai ir optimizatoriai. Skirtingi gamintojai specializuojasi į skirtingus segmentus (pvz. didesni nei 1 MW saulės parkai, mažos buitinės jėgainės), į skirtingus regionus (pvz. JAV, Europos rinka, Kinija). Mūsų manymu, būsimam  jėgainės savininkui (iki 10 kW) užtenka žinoti kelis pavadinimus iš sąrašo.

Kaip pasirinkti inverterį?

Renkantis inverterį reikėtų įvertinti kokia įrenginio komplektacija, pvz. ar sumontuota vidinė viršįtampių apsauga, monitoringo prieiga, kiek MPPT kontūrų turi inverteris.

Išgirstame klausimų ar verta rinktis optimizatorius arba mikroinverteriais? Atkreipiame dėmesį, kad optimizatoriai statomi išimtinai esant šešėliui. Šiuo atveju, rekomenduojame įvertinti galimybes rasti optimalią vietą saulės elektrinei.

Ieškant geriausio pasirinkimo, būtina įvertinti inverterio garantinį laikotarpį ir sąlygas, nes vieno gamintojo 5 metų garantija, nelygi kito gamintojo 5 metų garantijai. Jei remiantis garantinio aptarnavimo sąlygomis inverterį turėsite siųsti gamintojui, o šis jūsų inverterį taisys, o vėliau grąžins jums, prarasite nemažai laiko, teks apmokėti transporto išlaidas, taip pat galite gauti sąskaitą už taisymą, jei paaiškės, kad inverteris sugedo dėl įtampos svyravimų ESO tinkle.

Kodėl Altenergija rekomenduoja SMA inverterius?

SMA Solar technology didžiausias europoje inverterių gamintojas, kiekvienais metais gaunantis prestižinius apdovanojimus už technologines invocijas, naujus sprendimus, dizainą (SMA inverteriai pripažinti geriausiais 2019 metų inverteriais “Global Solar, Seoul 2019”). SMA kuria ne tik pirmaujančius inverterius, bet ir siūlo integruotus energijos valdymo sprendimus, kurie leidžia priartėti prie visiškos energetinės nepriklausomybės. SMA diegiamas modulinis įrenginių dizainas reiškia, kad ateityje galėsite išplėsti sistemą, kad ji atitiktų jūsų biudžetą ir reikalavimus (pavyzdžiui pridėti valdiklį, kuris valdys įrenginius, akumuliatorių sistemą, elektromobilio įkrovimo stotelę).

Mes pamėgome SMA dėl:

  • SMA inverteriai vieni patikimiausių su kuriais teko dirbti (ko negalime pasakyti apie kitus gamintojus);
  • Dėka SMA patentuoto Shade Fix programinio modulių optimizavimo, SMA inverteriai, nedidelio ir vidutinio šešėlio atveju, dirba efektyviau, net nei įprasti optimizatoriai tvirtinami ant kiekvieno modulio (kurie kainuoja gerokai daugiau). Nekalbame apie kitus įprastus inverterius;
  • Jei inverteris sugenda, tereikia pranešti apie tai SMA. Per kelias dienas DHL kurjerių tarnyba pristato naują inverterį kliento adresu. Jokių klausimų, jokių tyrimų, dėl kieno kaltės inverteris sugedo. Sugedęs inverteris išsiunčiamas gamintojui;
  • SMA inverteriai turi itin pažangią monitoringo programą, kuria naudojasi mūsų klientai (už ennexOS energijos valdymo sistemą SMA gavo Intersolar apdovanojimą 2018 m.);
  • SMA inverteriai gavo ne vieną prestižinį Red Dot dizaino apdovanojimą.
Monitoringo sistema