Koks yra skirtumas tarp monokristalinių ir polikristalinių saulės modulių ir kuriuos verta rinktis?

Abiejų tipų saulės moduliai yra pagaminti iš to paties silicio.  Gaminant monokristalinius silicio modulius, silicio plokštelė yra auginama aplink vieną bazinį monokristalą ir sukuriamas idealiai orientuotas kristalinis tinklelis. Polikristalinio saulės modulio atveju silicio plokštelė formuojama iškart aplink kelis bazinius kristalus. Dėl harmoningos struktūros monokristalinio silicio celė turi šiek tiek didesnį naudingumo koeficientą ~ 1-3%. T.y. lyginant du vienodos galios monokristalinį ir polikristalinį modulius, polikristalinio modulio plotas bus keliais procentais didesnis. Monokrostaliniai saulės moduliai yra nežymiai efektyvesni karštomis dienomis, o polikristaliniai geriau veikia apniukūsiu laikotarpiu ir vėsiojo vidutinio klimato zonoje, pvz. Lietuvoje.

Renkantis modulių tipą, reikia suprasti, kad 1 kW instaliuotos galios modulių, Lietuvoje pagamina vid. 950 W/metus. Pagrindinis aktualus skirtumas tarp polikristalinių ir monokristalinių modulių vartotojui, yra estetinė išvaizda. Kiti parametrai yra labai neženklūs, todėl argumentai yra dažnai klaidinantys vartotojus.

Verta paminėti, kad iki šiol pasaulyje buvę labiausiai paplitę polikristalinio silicio technologijos moduliai, dėl kainos skirtumo mažėjimo ir technologinės pažangos, vis didesnę rinkos dalį užleidžia monokristalinio silicio technologijos moduliams.