Saulės modulių pasirinkimas aktualus klausimas renkantis saulės elektrinę. Pradžioje reikėtų atsakyti į klausimą:

A) Ieškote geriausio kainos-kokybės santykio?
B) Ieškote kažko gražesnio, labiau derančio prie jūsų namo ir sutinkate atsipirkimo laukti ilgiau?

Prieš rinkdamiesi saulės modulius, atkreipkite dėmesį į žemiau išvardintus argumentus.

Modulių kilmės šalis. Saulės modulių versle absoliučiai dominuoja Azijos gamintojai, dėl optimalių sanaudų, pažangių technologijų ir robotizuotų procesų, geba pagaminti puikios kokybės modulius pigiau nei kitų šalių gamintojai. Reikia paminėti, kad beveik visi didieji JAV ir Europos gamintojai neišlaikė konkurencijos ir pasitraukė iš rinkos, o visi likę gamintojai perka kiniškas sudedamasias dalis, vietoje atlikdami tik surinkimą.

Modulių efektyvumas. Modulių efektyvumas, energijos tekėjimas, laidininkų skaičius, celių forma – tai argumentai, kuriuos dažniausia naudoja gamintojai siekdami parodyti papildomą savo produkto vertę. Reikėtų prisiminti, kad modulių efektyvumas nusako, kokį plotą užims 1 kW modulių ant jūsų stogo ir tai turi mažai bendro, su gamyba ir investine grąža (t.y. 1 kW instaliuotos galios pagamins ~950 kW/metus nepriklausomai nuo efektyvumo ar technologijų).

Modulių garantijos. Renkantis saulės modulius iš pirmojo pasaulinių gamintojų top 50, įsigysite aukštos kokybės modulius, kurių gedimo tikimybė itin žema. Taip pat, reikia pripažinti, kad gamintojų siūlomos garantijos daugiau “popierinės”, o modulio siuntimas ar keitimas, kainuos daugiau nei pats modulis. Neabejotinai, bus itin problemiška įrodyti modulio broką įtrūkus stiklui ar išdegus dėžutei. Modulio likutinės galios trūkumui įrodyti, modulį tektų siųsti į laboratoriją, o tai itin brangi paslauga. Šviesioji šio reikalo pusė yra ta, kad saulės moduliai puikiai veikia 30 metų ir daugiau, o jų gedimo rizika itin žema.

Modulių technologija. Yra kelios labiausiai paplitusios modulių konstrukcijos – moduliai su rėmu ir berėmiai moduliai. Didžiausias berėmių modulių privalumas – estetinė išvaizda. Reikėtų turėti omenyje, kad berėmiuose moduliuose dažniau pastebimi defektai eksplotuojant. Šio tipo moduliai sukuria didesnes apkrovas stogui (dėl didelio savo svorio). Berėmių modulių nurodomas didesnis tvirtumas didelės įtakos nedaro (įprasti moduliai atlaiko 400 kg/m2 apkrovas arba 1.5 metro sniego storį).