Inverteris atlieka labai svarbią funkciją – verčia saulės modulių gaminamą tiesioginę srovę (DC) į kintamąją (AC), būtent pastaroji ir yra tiekiama ESO tinklų.

Drąsiai galime teikti, kad inverteris tai sudėtingiausia ir dažniausią gendanti saulės elektrinių dalis (statistiškai, per pirmus 10 metų, gedimų pasitaiko ~10% saulės elektrinių. Vyraujanti gedimų priežastis – sugedę inverteriai. ), tad ketinant įsirengti saulės elektrinę, didelį dėmesį reikėtų skirti srovės keitikliui, jo garantijoms ir techninio aptarnavimo sąlygoms nurodytoms sutartyse.

Didžiausi srovės keitiklių gamintojai yra: SMA, Huawei, ABB, SolarEdge Technologies, Sungrow, Sineng, TBEA SunOasis. Lietuvoje žinomi ir Solis, Kostal, Kaco keitikliai, Tigo Energy modulių valdikliai ir optimizatoriai. Skirtingi gamintojai specializuojasi į skirtingus segmentus (pvz. didesni nei 1 MW saulės parkai, mažos buitinės jėgainės), į skirtingus regionus (pvz. JAV, Europos rinka, Kinija). Mūsų manymų, būsimam iki 10 kW jėgainės savininkui užtenka žinoti tris pirmus vardus iš sąrašo.

Renkantis inverterį reikėtų įvertinti kokia įrenginio komplektacija, pvz. ar sumontuota vidinė viršįtampių apsauga, monitoringo prieiga, kiek MPPT kontūrų turi inverteris.

Išgirstame klausimų ar verta rinktis optimizatorius arba mikroinverteriais? Optimizatoriai statomi tik tada, jei be jų išsiversti negalima.

Ieškant geriausio pasirinkimo, būtina įvertinti inverterio garantinį laikotarpį ir sąlygas, nes vieno gamintojo 5 metų garantija, nelygi kito gamintojo 5 metų garantijai. Jei remiantis garantinio aptarnavimo sąlygomis inverterį turėsite siųsti gamintojui, o šis jūsų inverterį taisys, o vėliau grąžins jums, prarasite nemažai laiko, teks apmokėti transporto išlaidas, taip pat galite gauti sąskaitą už taisymą, jei paaiškės, kad inverteris sugedo dėl įtampos svyravimų ESO tinkle.

Norite sužinoti geriausias sąlygas siūlančius inverterių gamintojus šiandien? Susisiekite su mūsų konsultuojačiu vadybininku.