Ar žinote kokio galingumo Jūsų saulės elektrinė šiandien? Daugelis atsakys 100, 30, 10 ar 5 kW. Tai ne visai teisa. Kadangi saulės elektrinės galingumas skaičiuojamas kilovatais pikiniu laikotarpiu (kWp – kilowatt peak) – ši reikšmė nusako modulio galią, esant pilnai saulės spinduliuotei t.y. prie standartinių testinių sąlygų (Standard Test Conditions), esant spinduliuotei 1000 vatų į kv.m, temperatūrai 25 C, oro masei 1.5 ir t.t.

Fotovoltiniai moduliai turi savybę laikui bėgant prarasti nominaliąją galią, tai ypač aktualu ne itin kokybiškiems moduliams. Šį galios praradimą apibrėžia gamintojo garantija galiai, kuri dažniausiai būna 90% galios po 10 metų ir 80% galios po 20 metų. Deja, realybėje nekokybiški ar brokuoti moduliai (ar modulis) po pirmų, antrų metų praranda daugiau nei 15% – 25% galios, o tai pastebėti ir užfiksuoti be specialios įrangos praktiškai neįmanoma.

Rezultatas – negautos pajamos visoje modulių grandinėje, nes kaip žinia, sistema dirba pagal mažiausią galios generuojantį modulį.

Būtent, diagnostikos pagalba, galime išmatuoti tikrąją Jūsų jėgainės galią esamuoju laiku, o remdamiesi pateikta ataskaita, galite apginti savo, kaip pirkėjo, teises ir įrodyti apie nekokybišką, garantinių įsipareigojimų neatitinkantį įrenginį.

Kaip atliekama diagnostika?

Visa jėgainių diagnostika atliekama specialios tam skirtos įrangos pagalba. Elektrinės dalies tikrinimas atliekamas šveicarišku įrenginiu TRI-KA. Šis, ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelnęs įrenginys, analizę atlieka objekto vietoje realiu laiku, išmatuodamas saulės spinduliuotės intensyvumą, modulio temperatūrą bei visus elektros grandinės parametrus. Apdirbęs duomenis, įrenginys juos perduoda į kompiuterį, kur išvedamos kreivės, simuliuojamos testinės sąlygos (1000 vatų/kv.m.), gauti duomenys lyginami su gamintojo pateiktomis kreivėmis.

Taip pat įrenginys identifikuoja:

  • beveik visus galimus gedimus;
  • sugedusį saulės modulį;
  • pažeistą grandinę;
  • bendrą tikrąją elektrinės galią;
  • tikrąją modulių grandinės galią;
  • atskirų saulės modulių tikrąją galią.

Susisiekite ir gaukite geriausią pasiūlymą saulės elektrinės galios nustatymui.