Jei jūsų saulės elektrinė neveikia, pradžioje reikėtų identifikuoti priežastį. Mūsų patirtis rodo, kad du dažniausiai pasitaikantys saulės elektrinių gedimai yra:

  1. Inverterio gedimas. Šis gedimas yra gan dažnas, pasitaiko 10% elektrinių per pirmus 10 metų (nepriklausomai nuo inverterių gamintojo). Tokiu atveju reikėtų informuoti saulės elektrinę instaliavusią bendrovę, kuri kreiptųsi dėl garantinio gedimo į gamintoją;
  2. Laikinas sistemingas inverterio atsijungimas, dėl per aukšto iš ESO tinklo ateinančio voltažo. Šiuo atveju reikėtų kreiptis į ESO rašant prašymą sumažinti voltažą pastotėje iki leistinų normų;

Saulės modulių gedimai yra reti, bet kartu sunkiai pastebimi, jiems identifikuoti reikalingos specialios žinios ir įranga. Rekomenduojame kas metus atlikti saulės elektrinės diagnostiką, kuri identifikuotų grandinėje esančias problemas ir parodytų tikrąją modulių galią, taip pat stebėti saulės elektrinės pagaminamą energijos kiekį.
Taip pat, reikėtų prisiminti, kad inverterio tarnavimo laikas dažnai būna 10 – 15 metų, todėl siūlome pasirūpinti papildoma įrenginio garantija (pvz. 15 metų).

Susisiekite ir gaukite geriausią pasiūlymą saulės elektrinės diagnostikai.