Apie saulės elektrines trumpai

DUK2020-05-16T22:37:17+00:00

Dažnai užduodami klausimai:

Kodėl saulės modulių galia turėtų būti didesnė nei inverterio?2020-03-12T06:56:30+00:00

Patyrę saulės elektrinių montuotojai dažnai siūlo naudoti proporcingai mažesnės galios inverterius. Pvz. 5 kW saulės elektrinei siūloma naudoti 4,5 kW inverterį ar mažesnį. Kodėl?

Tam yra kelios priežastys:
– Pirma, naudojant tokio pat dydžio inverterį, jis neišnaudojamas. Reikia suprasti, kad saulės moduliai turi nominalų galingumą, kurį pasiekia prie atitinkamų sąlygų (saulės apšviestumas 1000W/m, oro masė 1.5,  celių temparatūra 25 c, modulių pasvyrimo kampas 37 laipsniai, kabelių varža -0). Jei jūsų saulės elektrinė neturi idealaus posvyrio kampo, vargu ar bus dienų, kai elektrinė pasieks nominalią galią, todėl inverterio galia, už kurią jūs sumokėjote, nebus išnaudojama. Renkantis mažesnės galios inverterį saulės elektrinė gamins tiek pat elektros energijos ir atsipirks greičiau. Už sutaupytus pinigus rekomenduojame instaliuoti keliais moduliais daugiau ar pratestį inverterio garantiją iki 15 metų.

– Antra, montuojant saulės elektrinę, kurioje yra du kontūrai išdėstyti ant skirtingų krypčių stogų, pvz. rytų ir vakarų, abi pusės praktiškai niekada nedirbs pilna galia (rytinės pusės kontūras pasieks piką ryte, vakarinis kontūras – vakare), todėl ant tokios sistemos rekomenduojama montuoti stipriai mažesnės galios inverterius, nei sumontuota modulių galia (iki 40%).

Kiekvieną sykį projektuojant jėgainę, individualiai įvertinama situacija ir randamas optimaliausias inverterio galios proporcijos sprendimas.

Norite sužinoti optimaliauisią sprendimą jūsų atveju? Susiekite su mūsų vadybininku.

Kiek laiko trunka saulės elektrinės įrengimas?2020-03-10T15:32:36+00:00

Vidutiniškai iki 10 kW galios saulės elektrinės montavimas trunka 1 – 2 dienas.

Kokius srovės keitiklius (inverterius) pasirinkti?2020-05-09T17:59:27+00:00

Inverteris atlieka labai svarbią funkciją – verčia saulės modulių gaminamą tiesioginę srovę (DC) į kintamąją (AC), būtent pastaroji ir yra tiekiama ESO tinklų.

Drąsiai galime teikti, kad inverteris tai sudėtingiausia ir dažniausią gendanti saulės elektrinių dalis (statistiškai, per pirmus 10 metų, gedimų pasitaiko ~10% saulės elektrinių. Vyraujanti gedimų priežastis – sugedę inverteriai. ), tad ketinant įsirengti saulės elektrinę, didelį dėmesį reikėtų skirti srovės keitikliui, jo garantijoms ir techninio aptarnavimo sąlygoms nurodytoms sutartyse.

Didžiausi srovės keitiklių gamintojai yra: SMA, Huawei, ABB, SolarEdge Technologies, Sungrow, Sineng, TBEA SunOasis. Lietuvoje žinomi ir Solis, Kostal, Kaco keitikliai, Tigo Energy modulių valdikliai ir optimizatoriai. Skirtingi gamintojai specializuojasi į skirtingus segmentus (pvz. didesni nei 1 MW saulės parkai, mažos buitinės jėgainės), į skirtingus regionus (pvz. JAV, Europos rinka, Kinija). Mūsų manymų, būsimam iki 10 kW jėgainės savininkui užtenka žinoti tris pirmus vardus iš sąrašo.

Renkantis inverterį reikėtų įvertinti kokia įrenginio komplektacija, pvz. ar sumontuota vidinė viršįtampių apsauga, monitoringo prieiga, kiek MPPT kontūrų turi inverteris.

Išgirstame klausimų ar verta rinktis optimizatorius arba mikroinverteriais? Optimizatoriai statomi tik tada, jei be jų išsiversti negalima.

Ieškant geriausio pasirinkimo, būtina įvertinti inverterio garantinį laikotarpį ir sąlygas, nes vieno gamintojo 5 metų garantija, nelygi kito gamintojo 5 metų garantijai. Jei remiantis garantinio aptarnavimo sąlygomis inverterį turėsite siųsti gamintojui, o šis jūsų inverterį taisys, o vėliau grąžins jums, prarasite nemažai laiko, teks apmokėti transporto išlaidas, taip pat galite gauti sąskaitą už taisymą, jei paaiškės, kad inverteris sugedo dėl įtampos svyravimų ESO tinkle.

Norite sužinoti geriausias sąlygas siūlančius inverterių gamintojus šiandien? Susisiekite su mūsų konsultuojačiu vadybininku.

 

Kokius modulius rinktis – monokristalinius ar polikristalinius?2020-05-08T19:31:29+00:00

Koks yra skirtumas tarp monokristalinių ir polikristalinių saulės modulių ir kuriuos verta rinktis?

Abiejų tipų saulės moduliai yra pagaminti iš to paties silicio.  Gaminant monokristalinius silicio modulius, silicio plokštelė yra auginama aplink vieną bazinį monokristalą ir sukuriamas idealiai orientuotas kristalinis tinklelis. Polikristalinio saulės modulio atveju silicio plokštelė formuojama iškart aplink kelis bazinius kristalus. Dėl harmoningos struktūros monokristalinio silicio celė turi šiek tiek didesnį naudingumo koeficientą ~ 1-3%. T.y. lyginant du vienodos galios monokristalinį ir polikristalinį modulius, polikristalinio modulio plotas bus keliais procentais didesnis. Monokrostaliniai saulės moduliai yra nežymiai efektyvesni karštomis dienomis, o polikristaliniai geriau veikia apniukūsiu laikotarpiu ir vėsiojo vidutinio klimato zonoje, pvz. Lietuvoje.

Renkantis modulių tipą, reikia suprasti, kad 1 kW instaliuotos galios modulių, Lietuvoje pagamina vid. 950 W/metus. Pagrindinis aktualus skirtumas tarp polikristalinių ir monokristalinių modulių vartotojui, yra estetinė išvaizda. Kiti parametrai yra labai neženklūs, todėl argumentai yra dažnai klaidinantys vartotojus.

Verta paminėti, kad iki šiol pasaulyje buvę labiausiai paplitę polikristalinio silicio technologijos moduliai, dėl kainos skirtumo mažėjimo ir technologinės pažangos, vis didesnę rinkos dalį užleidžia monokristalinio silicio technologijos moduliams.

Kokius saulės modulius pasirinkti?2020-03-12T07:12:38+00:00

Saulės modulių pasirinkimas aktualus klausimas renkantis saulės elektrinę. Pradžioje reikėtų atsakyti į klausimą:

A) Ieškote geriausio kainos-kokybės santykio?
B) Ieškote kažko gražesnio, labiau derančio prie jūsų namo ir sutinkate atsipirkimo laukti ilgiau?

Prieš rinkdamiesi saulės modulius, atkreipkite dėmesį į žemiau išvardintus argumentus.

Modulių kilmės šalis. Saulės modulių versle absoliučiai dominuoja Azijos gamintojai, dėl optimalių sanaudų, pažangių technologijų ir robotizuotų procesų, geba pagaminti puikios kokybės modulius pigiau nei kitų šalių gamintojai. Reikia paminėti, kad beveik visi didieji JAV ir Europos gamintojai neišlaikė konkurencijos ir pasitraukė iš rinkos, o visi likę gamintojai perka kiniškas sudedamasias dalis, vietoje atlikdami tik surinkimą.

Modulių efektyvumas. Modulių efektyvumas, energijos tekėjimas, laidininkų skaičius, celių forma – tai argumentai, kuriuos dažniausia naudoja gamintojai siekdami parodyti papildomą savo produkto vertę. Reikėtų prisiminti, kad modulių efektyvumas nusako, kokį plotą užims 1 kW modulių ant jūsų stogo ir tai turi mažai bendro, su gamyba ir investine grąža (t.y. 1 kW instaliuotos galios pagamins ~950 kW/metus nepriklausomai nuo efektyvumo ar technologijų).

Modulių garantijos. Renkantis saulės modulius iš pirmojo pasaulinių gamintojų top 50, įsigysite aukštos kokybės modulius, kurių gedimo tikimybė itin žema. Taip pat, reikia pripažinti, kad gamintojų siūlomos garantijos daugiau “popierinės”, o modulio siuntimas ar keitimas, kainuos daugiau nei pats modulis. Neabejotinai, bus itin problemiška įrodyti modulio broką įtrūkus stiklui ar išdegus dėžutei. Modulio likutinės galios trūkumui įrodyti, modulį tektų siųsti į laboratoriją, o tai itin brangi paslauga. Šviesioji šio reikalo pusė yra ta, kad saulės moduliai puikiai veikia 30 metų ir daugiau, o jų gedimo rizika itin žema.

Modulių technologija. Yra kelios labiausiai paplitusios modulių konstrukcijos – moduliai su rėmu ir berėmiai moduliai. Didžiausias berėmių modulių privalumas – estetinė išvaizda. Reikėtų turėti omenyje, kad berėmiuose moduliuose dažniau pastebimi defektai eksplotuojant. Šio tipo moduliai sukuria didesnes apkrovas stogui (dėl didelio savo svorio). Berėmių modulių nurodomas didesnis tvirtumas didelės įtakos nedaro (įprasti moduliai atlaiko 400 kg/m2 apkrovas arba 1.5 metro sniego storį).

Per kiek laiko atsiperka saulės elektrinė?2020-03-12T07:13:38+00:00

Prie dvipusės apskaitos sistemos pajugtos elektrinės atsipirkimas svyruoja priklausomai nuo sistemos galios, pasirinktų komplektuojančių dalių kainos, elektros energijos vartojimo įpročių. Didesnės galios sistema atsiperka greičiau, nes jų 1 kilovato (kW) įrengimo kaina yra santykinai mažesnė.

Kokybiškos saulės elektrinės atsipirkimas šiuo metu vidutiniškai siekia 5-6 metus, įskaičiuojant APVA paramą. Vidutinis saulės elektrinės tarnavimo laikas – daugiau nei 30 metų.

Svarbu paminėti, kad kylant elektros kainai, saulės elektrinės atsipirkimo laikas trumpėja.

Kokį plotą užima saulės elektrinės moduliai?2020-03-10T21:40:41+00:00

Jei saulės elektrinė statoma ant šlaitinio stogo, 1 kW įrengti reikia ~ 6 m² stogo ploto. Tuo atveju, jei ant stogo yra šešėliuojančių objektų reikalingas didesnis stogo plotas.  Jei saulės elektrinė statoma ant plokščio stogo ar žemės, skaičiuojama, kad 1 kW įrengti reikia ~ 10 m².

Norite sužinoti kiek kW telpa ant jūsų stogo – susisiekite konsultacijai su mūsų vadybinku.

Kaip veikia ESO dvipusė apskaitos sistema?2020-03-12T10:43:00+00:00

Turėdamas dvipusę apskaitą, saulės elektrinės turėtojas visą pagamintą, bet nesuvartotą elektros energiją pateikia į ESO tinklą, o kai elektra elektrinėje negaminama ar pagamintos energijos neužtenka padengti suvartojimą, ją galima atgauti iš ESO tinklo. Už  naudojimosi tinklo „pasaugojimo“ paslaugą imamas mokestis.

2018 metais patvirtinti 4 galimi apskaitos planai, kuriuos galima keisti kas metus.
1. ESO mokama 0,032Eur (be PVM) už pasaugotą kWh;
2. Fiksuotas mokestis, kai mokamas mokestis už kiekvieną instaliuotą saulės elektrinės kW – 20,05 Eur per metus;
3. Dvinaris tarifas, kai mokama 0,016 Euro už atsiimtą KWh ir 10,026 Eurų per metus už vieną instaliuotą kW;
4. Už pasaugojimą ESO atiduodama 38% pateiktos į ESO tinklą energijos, kad galėtumėte nemokamai atsiimti likusią pagamintos elektros dalį.

Šis apskaitos laikotarpis trunka metus, nuo balandžio 1 iki kovo 31 d. – tai leidžia vartotojams vasarą pagamintą energijos perviršį naudoti ne tik vakare nusileidus saulei, bet ir žiemą, kai trumpos dienos metu pagamintos elektros neužtenka pilnai padengti suvartojimą. Tais atvejais, kai saulės jėgainės turėtojas per metus suvartoja daugiau elektros energijos nei pagamino, už skirtumą vartotojas moka įprastinę pasirinkto vienos laiko zonos elektros tarifų plano kainą.

Kaip šlaito kampas įtakoja saulės elektrinės efektyvumą?2020-03-12T10:44:35+00:00

Lietuvoje ideali saulės elektrinės modulių orientacija yra pietų kryptimi ir 37° posvyrio kampu. Įrengiant saulės modulius ant pastato šlaitinio stogo, dažnai nėra galimybės atitikti idealios modulių orientacijos ir pasvyrimo kampo. Nuostoliai dėl ne idealios orientacijos ir posvyrio kampo pavaizduoti iliustracijoje žemiau.

 

Norite sužinoti kiek gamins saulės elektrinė jūsų sąlygomis? Susisiekite ir mes specialios įrangos pagalba apskaičiuosime jūsų elekrinės numatomą gaminamą energijos kiekį.

Mikroinverteriai ir optimizatoriai: ar man jų reikia?2020-03-12T10:52:29+00:00

Į šį klausimą galime atsakyti trumpai – jei turite stogą be šešėlių, rekomenduojame net negalvoti apie optimizatorius ar mikro inverterius. Kodėl?

Pasaulyje žinomi SolarEdge, Tigo optimizatoriai ir Enphase. Kokią problemą sprendžia šie įrenginiai?  Visi saulės moduliai grandinėje veikia taip pat, kaip grandinėje esantis silpniausiai apšviestas modulis, kai šešėliai ant jūsų stogo neišvengiami, optimizatoriai ir mikroinverteriai padeda silniausiai apšviestam moduliui nenumušti visos grandinės naudingumo. Tad, turint stogą su daug šešėlių reikėtų rinktis mažesnį modulių skaičių arba naudoti išvardintas priemones.

Privalumai:
– Sugeneruoja daugiau galios,  jei yra šešėlių. Jei šešėlių nėra, skirtumo nepajusite;
– Detalesnė monitoringo sąsaja, kuri leidžia stebėti kiekvieną modulį (įprasta sistema leidžia stebėti kelis kontūrus);
– Telpa daugiau saulės modulių, bet reikia įvertinti, kad šešėliuojamo modulio naudingumas bus žymiai mažesnis, dėl šešėlio, kuriame jis bus dalį paros;
– Didesnis saugumas dėl 1 V voltažo išjungus saulės elektrinę.

Trūkumai:
– Kaina. Tokio tipo sistemos brangesnės, o turint omenyje, kad neesant šešėlių sistema negamina daugiau energijos, investicija neatsiperka;
– Gedimų skaičius. Lietuvoje paplitusi optimizatorių gedimo tikimybė 5-11 kartų didensė nei įprastų geros kokybės inverterių, turint omenyje optimizatorių skaičių sistemoje ir elektrinės tarnavimo laikotarpį, gedimų tikimybė labai aukšta;
– Sudėtingas ir brangus pakeitimas. Inverterį pakeisti užtrunka vos keliasdešimt minučių. Pakeisti optimizatorių ant stogo yra kol kas sudėtingiau, reikia spec. įrangos, nuimti modulį, o sulaukus pakaitinės detalės, uždėti modulį ant stogo ir t.t.;
– Ilgai trunkantis garantinis remontas.

Kokios galios saulės elektrinės man reikia?2020-03-12T10:53:21+00:00

Norint apskaičiuoti, kokio galingumo saulės elektrinės Jums reikia, verta įvertinti, kiek elektros energijos sunaudojate per metus. Pavyzdžiui, keturių asmenų šeima per metus sunaudoja vidutiniškai ~6000 kWh elektros, todėl tokiai šeimai patariame įsirengti 6 kW galios saulės modulius.

30 kW saulės elektrinė yra didžiausia pagal leidžiamus standartus.

Reikia patarimo – susisiekite su mūsų vadybininku.

Iš ko susideda saulės elektrinė?2020-03-12T10:54:09+00:00

Tam, kad galėtumėte įsirengti saulės elektrinę, jums reikės saulės modulių, įtampos keitiklio, tvirtinimo sistemos bei montavimo medžiagų (jungtys, kabeliai ir t.t.). Pastačius saulės elektrinę sutvarkome dokumentaciją, elektrinės savininkas tampa gaminančiu vartotoju ir pradeda gaminti elektros energiją.

Komponentų parinkimą, dokumentų tvarkymą ir įrengimo darbus palikite mums. Susisiekite.

Kiek elektros energijos gamina saulės elektrinė per metus?2020-03-12T10:54:56+00:00

Priklausomai nuo vietos Lietuvoje, stogo orientacijos ir pasvyrimo kampo, saulės elektrinė gamina skirtingą energijos kiekį. Skaičiuojama, kad esant idealiom sąlygom, saulės elektrinės Lietuvoje generuoja 950-1020 kWh/per metus.

Kokia parama taikoma fiziniams asmenims įsigyjant saulės elektrinę?2020-03-12T10:57:59+00:00

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) finansuoja atsinaujinančių išteklių panaudojimą ir saulės elektrinių diegimą ir naudojimą.

Kvietimas paramai gauti 2020 m. jau baigėsi! Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir sužinokite apie 2021 m. kvietimą pirmi.

Kas gali gauti paramą?
a) fiziniai asmenys, kuriems priklauso gyvenamosios paskirties vieno arba dviejų butų namai arba sodo namai, žemės sklypas (jei elektrinė bus statoma ant žemės);
b) nutolę gaminantys vartotojai, statantys nuosavą saulės elektrinę žemės sklype ar investuojantys į saulės elektrinių parko dalį;
c) daugiabučių gyventojai, norintys statyti saulės elektrinę ant daugiabučio namo stogo ar žemės sklypo;

Paramos dydis – 323 eurai 1kW instaliuotos galios. Parama teikiama elektrinėms iki 10 kW.

Reikalavimai įrangai:
– įranga turi būti nauja;
– saulės moduliai turi atitikti ES standartus, jiems turi būti suteikta min. 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. Moduliai privalo turėti CE ženklinimą ir ne mažesnę nei IP 65 apsaugos klasę;
– įtampos keitiklis turi atitikti ES standartus, jam turi būti suteikiama ne mažesnė nei 5 metų garantija.

Bendroji dalis:
– saulės elektrinę privaloma įrengti per 9 mėn. nuo kvietimo pabaigos;
– įsigyjant saulės elektrinės dalį elektrinių parke, ji turi būti nupirkta per 12 mėn.;
– pastatai ir žemė turi būti įregistruoti VĮ Registrų centre;
– elektrinę privaloma priduoti pasirašant sutartį su ESO.

Norint gauti paramą, reikės:

– sąskaitos faktūros ir elektrinės priėmimo akto;
– įrenginio paso bei techninės specifikacijos;
– rangovo deklaracijos.

Per kiek laiko gausite paramą?

Parama išmokama ne vėliau kaip per 60 d. d. Remiantis mūsų patirtimi parama išmokama greičiau.

Ką  įsipareigojate?
– 5 metus be APVA sutikimo negalite perleisti, parduoti ar įkeisti turto;
– 5 metus draudžiama parduoti generuojamą elektros energiją ar naudoti komercinei veiklai;
– leisti APVA atstovams tikrinti elektrinę per visą 5 metų laikotarpį;

Plačiau: Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose

Kilo klausimų? Leiskite mūsų specialistams užpildyti dokumentaciją už jus – susisiekite.
Kokią paramą gali gauti valstybinės įmonės?2020-03-11T15:37:05+00:00

Kvietimas paigėsi 2019 m. rugsėjo mėn.

Atnaujinsime informaciją, kai bus paskelbta naujo kvietimo data.

Kokią paramą gali gauti verslo įmonės įsigyjant saulės elektrinę?2020-03-12T11:02:06+00:00

Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+
Lietuvoje veikiančios gamybinės įmonės gali pretenduoti gauti paramą iš ES struktūrinių fondų adminstruojama LVPA. Paraiškų teikiamas iki 2020-04-20 24:00 val.

Priemonės tikslas – sumažinti energijos vartojimo intensyvumą pramonės įmonėse, didinant atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) gamybą ir vartojimą. Energijos vartojimo intensyvumas – pirminės energijos sąnaudų kiekis, tenkantis bendrojo vidaus produkto vienetui.

Finansuojama dalis:
– Labai mažai ir mažai įmonei – 60 proc.;
– Vidutinei įmonei – 50 proc.;
– Didelei įmonei – 40 proc.

Tinkami pareiškėjai:
Pramonės įmonės, kurios:
– veikia ne trumpiau nei 3 metus;
– vidutinės metinės pajamos iš pagamintos produkcijos per 2 finansinius metus iki paraiškos pateikimo dienos yra ne mažesnės nei 300 000 Eur (didelei įmonei) ir 145 000 Eur (l. mažai, mažai ar vidutinei įmonei);

Finansuojamos išlaidos – papildomos investicinės išlaidos (įranga, įrenginiai), būtinos AEI gamybai skatinti. Investicinė pagalba teikiama tik naujiems įrenginiams.

Projektams įgyvendinti numatoma skirti iki 3 300 000 Eur ES struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo) lėšų.
Finansavimo sumos – nuo 15 000 Eur – 500 000 Eur.

Kaip matuojama tikroji – esama saulės elektrinės galia?2020-03-12T11:04:52+00:00

Ar žinote kokio galingumo Jūsų saulės elektrinė šiandien? Daugelis atsakys 100, 30, 10 ar 5 kW. Tai ne visai teisa. Kadangi saulės elektrinės galingumas skaičiuojamas kilovatais pikiniu laikotarpiu (kWp – kilowatt peak) – ši reikšmė nusako modulio galią, esant pilnai saulės spinduliuotei t.y. prie standartinių testinių sąlygų (Standard Test Conditions), esant spinduliuotei 1000 vatų į kv.m, temperatūrai 25 C, oro masei 1.5 ir t.t.

Fotovoltiniai moduliai turi savybę laikui bėgant prarasti nominaliąją galią, tai ypač aktualu ne itin kokybiškiems moduliams. Šį galios praradimą apibrėžia gamintojo garantija galiai, kuri dažniausiai būna 90% galios po 10 metų ir 80% galios po 20 metų. Deja, realybėje nekokybiški ar brokuoti moduliai (ar modulis) po pirmų, antrų metų praranda daugiau nei 15% – 25% galios, o tai pastebėti ir užfiksuoti be specialios įrangos praktiškai neįmanoma.

Rezultatas – negautos pajamos visoje modulių grandinėje, nes kaip žinia, sistema dirba pagal mažiausią galios generuojantį modulį.

Būtent, diagnostikos pagalba, galime išmatuoti tikrąją Jūsų jėgainės galią esamuoju laiku, o remdamiesi pateikta ataskaita, galite apginti savo, kaip pirkėjo, teises ir įrodyti apie nekokybišką, garantinių įsipareigojimų neatitinkantį įrenginį.

Kaip atliekama diagnostika?

Visa jėgainių diagnostika atliekama specialios tam skirtos įrangos pagalba. Elektrinės dalies tikrinimas atliekamas šveicarišku įrenginiu TRI-KA. Šis, ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelnęs įrenginys, analizę atlieka objekto vietoje realiu laiku, išmatuodamas saulės spinduliuotės intensyvumą, modulio temperatūrą bei visus elektros grandinės parametrus. Apdirbęs duomenis, įrenginys juos perduoda į kompiuterį, kur išvedamos kreivės, simuliuojamos testinės sąlygos (1000 vatų/kv.m.), gauti duomenys lyginami su gamintojo pateiktomis kreivėmis.

Taip pat įrenginys identifikuoja:

  • beveik visus galimus gedimus;
  • sugedusį saulės modulį;
  • pažeistą grandinę;
  • bendrą tikrąją elektrinės galią;
  • tikrąją modulių grandinės galią;
  • atskirų saulės modulių tikrąją galią.

Susisiekite ir gaukite geriausią pasiūlymą saulės elektrinės galios nustatymui.

Ką daryti, jei saulės elektrinė sugedo?2020-03-12T11:07:17+00:00

Jei jūsų saulės elektrinė neveikia, pradžioje reikėtų identifikuoti priežastį. Mūsų patirtis rodo, kad du dažniausiai pasitaikantys saulės elektrinių gedimai yra:

  1. Inverterio gedimas. Šis gedimas yra gan dažnas, pasitaiko 10% elektrinių per pirmus 10 metų (nepriklausomai nuo inverterių gamintojo). Tokiu atveju reikėtų informuoti saulės elektrinę instaliavusią bendrovę, kuri kreiptųsi dėl garantinio gedimo į gamintoją;
  2. Laikinas sistemingas inverterio atsijungimas, dėl per aukšto iš ESO tinklo ateinančio voltažo. Šiuo atveju reikėtų kreiptis į ESO rašant prašymą sumažinti voltažą pastotėje iki leistinų normų;

Saulės modulių gedimai yra reti, bet kartu sunkiai pastebimi, jiems identifikuoti reikalingos specialios žinios ir įranga. Rekomenduojame kas metus atlikti saulės elektrinės diagnostiką, kuri identifikuotų grandinėje esančias problemas ir parodytų tikrąją modulių galią, taip pat stebėti saulės elektrinės pagaminamą energijos kiekį.
Taip pat, reikėtų prisiminti, kad inverterio tarnavimo laikas dažnai būna 10 – 15 metų, todėl siūlome pasirūpinti papildoma įrenginio garantija (pvz. 15 metų).

Susisiekite ir gaukite geriausią pasiūlymą saulės elektrinės diagnostikai.

Kokios garantijos taikomos montavimo sistemoms ir darbams?2020-03-12T11:08:12+00:00

Saulės elektrinės sukurtos gaminti energiją 20 metų ir daugiau, tą atspindi ir mūsų ir gamintojų suteikiamos garantijos:

Elektrinių montavimo darbams taikoma 10 metų garantija.

Modulių tvirtinimo konstrukcijai taikoma 10-25 metų garantija.

Kokios garantijos teikiamos srovės keitikliams?2020-03-12T11:09:52+00:00

Inverteris (įtampos keitiklis) yra jautriausia elektrinės detalė, todėl rekomenduojame jį pasirinkti ypač atsakingai.

Įtampos keitikliams (inverteriams) taikomos standartinės garantijos priklausomai nuo gamintojo:

ABB – 5 metai;
SMA – 5 metai;
Fronius – 5 metai;
Huawei – 5 metai;
SolarEdge – 12 metų.

Beveik visi inverterių gamintojai turi galimybę pratęsti teikiamos garantijos laikotarpį už papildomą mokestį, ką labai rekomenduojame padaryti savo klientams.

Taip pat, norime atkreipti dėmes, kad gamintojų garantijos skiriasi. T.y. vieno gamintojo garantija nelygi kito gamintojo garantijai. Pavyzdiniu atveju, įvykus inverterio gedimui, gamintojas turėtų išsiųsti pakaitinį inverterį, kuris jus pasieks per kelias dienas, o sugędusiam paiimti atsiųsti kurjerį po pakeitimo. Taigi, jūs prarasite 3-4 dienas elektrinės darbo.
Deja, kai kurie gamintojai prašo siųsti inverterius į serviso centrus, kur aiškinamasi gedimo priežastys ir tik tada inverteris taisomas ir atsiunčiamas atgal. Visa tai gali trukti nuo kelių savaičių iki mėnesių.

Rekomenduojame paskaityti gamintojo garantinius įsipareigojimus arba susisiekti su mumis.

Kokios garantijos teikiamos saulės moduliams?2020-03-11T20:35:37+00:00

Saulės modulis – technologinių požiūriu paprasta detalė, kurios gedimo tikimybė itin maža (vid. 5 iš 10 000), net per 20 metų laikotarpį, todėl gamintojai jiems taiko ilgas garantijas, kurios susideda iš dviejų dalių:

a) Gaminio gedimo garantija. Jeigu saulės modulis suges dėl gamybos metu naudojamų medžiagų ar technologinių procesų, tokiu atveju modulio gamintojas turi pakeisti modulį ar pašalinti defektą.  Šį garantija dažniausia siekia 10 – 12 metų.

b) Efektyvumo garantija. Ši suteikiama modulio efektyvumo mažėjimui. Ji nurodo, kokiu efektyvumu modulis veiks po tam tikro laiko tarpo. Įprastai naudojamas 20-25 metų laikotarpis ir deklaruojama, jog saulės moduliai veiks didesniu nei 80% savo nominalaus pajėgumo.

Realybėje tikėtina, kad gamintojo garantija pasinaudoti neteks. O pvz skilus modulio stiklui, bus labai sunku įrodyti, kad modulis nebuvo pažeistas eksplotacijos metu, o ir siuntimas kainuos daugiau nei pats modulis. Norint sužinoti modulio efektyvumą, reikia specialios įrangos, todėl šią garantinį atvejį itin sunku įrodyti.
Taip pat reikia suprasti, kad praėjus 5 metams, mūsų naudojamu modelių, gamintojas jau neturės, o pakesti į kitą bus sudėtinga.

Rekomenduojame naudoti gerai žinomų gamintojų modulius, kuriu garantijomis tikėti pasinaudoti neteks.

Norite sužinoti geriausius mūsų siūlomus modulius – susisiekite.

Kokios priežiūros reikalauja saulės elektrinė?2020-03-11T21:01:13+00:00

Saulės elektrinė, kaip ir bet kuris prietaisas reikalauja priežiūros.

Saulės modulių valymas. Rekomenduojame saulės modulius plauti 1-2 kartus per metus (jei gyvenate prie kelio ar lapuočių medžių, tą daryti patarėme dar dažniau), tam naudojant specialius modulių plovimui pritaikytus minštus šepečius ir distiliuotą vandenį (priešingu atvejų ant modulio liks kalkės). Neplaudami modulių prarasite pajamas.

Saulės elektrinės profilaktinis tikrinimas. Šis tikrinimas dažniausia atliekamas profesionalų, saulės modulių plovimo metu vizualiai patikrinami saulės elementai, prisijungiama prie įtampos keitiklio monitoringo sistemos ir įvertinamas saulės elektrinės darbas. Esant poreikiui modulių grandinės tikrinamos specializuotu įrenginiu TRI KA.

Atliekame profesionalią saulės elektrinių priežiūrą visoje lietuvoje – susisiekite ir gaukite geriausią pasiūlymą.

Turime sandelyje

Naudingi straipsniai:

Gaukite pasiūlymą per 24 h – skambinkite 8 680 00778

Arba pildyti užklausą